7. etapa

11. července 2011 v 14:42 |  Camino Portugués
Mós - Pontevedra (30 km)
O co jsme si včera cestu zkrátily, to jsme musely dnes dojít, čekalo nás tedy 30 kilometrů. Přesto jsme byly schopné vyrazit až po osmé a poté, co jsme si daly kafe na probrání. Němky ještě spaly, zbývalí spolunocležníci už byli pryč. Cesta začala pěkně zostra, hned pěkně do kopce. Ten se před námi zvedal dobré čtyři kilometry. Zbytek cesty až do Redondely jsme naopak klesaly. Redondela byla takové celkem rušné město, které se nám moc nelíbilo, tak jsme byly zpětně rády, že jsme zůstaly v Mósu. Začalo docela slušně pršet, navlékly jsme tedy ponča. Bohužel pršelo po celý zbytek cesty (holt Galicie). V supermarketu jsme si koupily broskve, salám, džus a sladké pečivo (magdalenas) a svištěly dál.

Ke konci cesty braly Andy křeče do nohou, tak jsme se docela vlekly. Byly jsme hodně rády, když se před námi konečně objevil nápis Pontevedra (jedná se o největší město na portugalské cestě) a my po chvíli dorazily na albergue. To bylo asi největší, v jakém jsme zatím spaly. Byly jsme tak unavené, že jsme hned po sprše usnuly. Mezitím dorazily D. a C. a využily první pračku a myčku po cestě (6 Euro za použití každé).
Kromě Arcade nás už nezaujalo nic, ale možná to bylo tím, že nás déšť nutil mít skloněnou hlavu a tak jsme jen pokorně kráčely :-)
Trasa z Redondely do Pontevedry byla hodně kopcovitá a pokud cesta zrovna nevedla lesem, byla po frekventované silnici (opět všemi oblíbená N-550). Moc se nám líbilo malé městečko Arcade tyčící se v kopci nad řekou. Město působí krásným zachovale starobylým dojmem, nádherný je i kamenný most v Ponte Sampaio.
Po odpočinku jsme vyrazily na jídlo, zapadly jsme hned do první restaurace naproti albergue (Bar los peregrinos), nabízela totiž peregrínské menu. Bylo to ale dost hrozné. Polévka z pytlíku, malé porce a nedobré víno. S nechutí jsme zaplatily 14 Euro a vypadly. Trochu jsme se prošly po městě, nakoupily si na druhý den a šly spát.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama