8. etapa

11. července 2011 v 18:21 |  Camino Portugués
Pontevedra - Caldas de Reis (22 km)
Opět jsme vstaly mezi posledními, alespoň ale do krásného dne. Prošly jsme Pontevedrou a pořídily pár fotek, je to docela pěkné město. Prohlédly jsme si kostel Virgen Peregrina (Panny Poutnice). A convento de San Francisco (konvent Svatého Františka) ze 14. století. Prošly jsme město, přešly krásně zrestaurovaný středověký most Ponte do Burgo se svatojakubskými mušlemi na obloucích a pokračovaly směr Caldas de Reis.


Prvních sedm kilometrů bylo úplně po rovině, pak se začala cesta mírně zvedat. Celkově ale tato etapa vůbec nebyla náročná. Šly jsme pěknými lesy, několikrát křížily koleje a potkávaly spoustu zvířat (kočky, krávy, ještěrky, veverku). Dokonce jsme dnes našly jednu kočičku, která se nechala pochovat, byla malá černobílá a měla zranění na ocásku. Vypadala hladově, tak jsme jí daly jediné, co jsme měly - sladké pečivo magdalenas. Snědla ho.
O kousek dál stála u silnice osamělá kráva. Andy ji chtěla pohladit, ale kráva na ní zřejmě měla alergii - jakmile k ní Andy natáhla ruku, kýchla. Andy o ní prohlásila, že je to mrcha :-)
Ve vesnici San Mauro jsme si daly kávu a chtěly jsme posvačit obří banán, který jsme si koupily v Pontevedře. Banán byl ale trpký a prakticky nepoživatelný. Později jsme zjistily, že se jednalo o banán na smažení :-)
Ve vesnici Barro byl krásný kostel San Mamede a někde by tam mělo být i albergue.
Kousek za Valbonem se objevil patník zobrazující zbývající kilometry do Santiaga (tyto patníky jsou po celé Galicii). Číslovka 50 nás velmi potěšila.
Asi čtyři kilometry před Caldas de R. ve vesnici Portas se šipky rozdvojují, nalevo je albergue a rovně mezi vinicemi se pokračuje do lázeňského městečka Caldas.
Došly jsme tam po chvíli a bez problémů našly albergue, bylo za pěkným kameným mostíkem. Po odpočinku jsme si s foťákem prošly město, prohlédly pěkný kostel Santa María, fontánu Fuente de las Burgas s termální vodou a koupily si večeři v supermarketu (chléb, sýr, šunku, olivy a víno - Rioju na večer). Po návratu na albergue jsme zjistily, že je prakticky celé zabrané skupinou německých dětí. Honily se tam a dělaly kravál. Nic proti dětem, ale na ubytovnách nám šly dost na nervy. Večer jsme zase strávily s D. a C. u vína.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama