Čtrnáctý den

12. července 2011 v 23:13 |  Camino Francés
Santiago de Compostela
To je ale divný pocit ráno vstát a nikam nejít! Jsme z toho úplně vykolejené. Holky dnes odjíždějí domů, berou si taxíka na letiště. Doprovázíme je a všichni u toho brečíme. To loučení!
Pak se vydáváme do katedrály, pořádně si ji prohlédnout a vyfotit. Ve dvanáct jdeme na mši. Katedrála je narvaná k prasknutí, ve dveřích stojí ochranka a nepouští nikoho s batohem. Snažíme se najít místo s výhledem na Botafumeiro, obří kadidlo vážící 80 kilogramů (Andy oblíbené! těšila se na něj už dlouhou dobu :-)). Celá mše trvá asi hodinu a je krásná, nejvíce uchvácené jsme ale z Botafumeira. Do pohybu ho dostává několik mužů mocnými tahy za provaz a tak Botafumeiro za chvíli létá vysoko vzduchem a chrlí oblaka dýmu. Je to velmi působivé. Na konci mše vystojíme frontu na prohlídku krypty s ostatky Svatého Jakuba.
Až do večera se touláme po městě, fotíme a kupujeme suvenýry. Všímáme si, že se před katedrálou začínají shromažďovat lidé, posedávají po karimatkách, jedí a čekají. Dochází nám, že asi kvůli večernímu programu. Je totiž svátek Svatého Jakuba a město chystá oslavy, viděly jsme několik pódií. Před katedrálou se nám sedět nechce a tak jdeme na večeři. Když se chceme ke katedrále vrátit, zjišťujeme, že to nejde, náměstí před ní je už úplně plné a lidé se tam snaží rvát všemi postranními uličkami, čemuž se naopak smaží zabránit policejní hlídky. A nutno dodat že úspěšně, ani my jsme neprošly. A tak jsme z velké multimediální show neměly vůbec nic. Poslechly jsme si pak alespoň nějakou hudbu u pódií a čekaly na ohňostroj. Ten byl skutečně nádherný, jen kvůli němu stojí za to do Santiaga na den Svatého Jakuba dorazit. Udělaly jsme snad 100 fotek různobarevně ozářené katedrály a šly pomalu spát.
Druhý den už nás čekalo jen loučení se Santiagem a odlet domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama