Čtvrtý den

12. července 2011 v 15:24 |  Camino Francés
Astorga - Foncebadon - 25 km
Mladé Španěly jsme podcenily, ráno se přestříkali sprejem a vyrazili dříve než my. Vůbec je zajímavé pozorovat ten večerní lazaret, většina lidí kulhá, nohy samá náplast, člověk by řekl, že se další den a ani nehnou. A přitom v sedm ráno už na albergue není ani noha.
Dnes bylo v plánu ujít 29 km do Manjarínu, ale lezením do kopce jsme byly tak vyčerpané, že jsme to zapíchly už ve Foncebadonu.
Ráno jsme posnídaly v albergue a vyrazily, cesta začala hned stoupat. Nejřív tak lehce a nenápadně, pak ale postupně přitvrzovala. Foukal docela silný vítr, což bylo na prašných cestách nepříjemné. Asi po devatenácti kilometrech docházíme do vesnice Rabanal del Camino. Je tu albergue, někteří poutníci zůstávají. Dáváme si polévku k obědu.
Z Rabanalu to stoupá ještě víc, máme krizi. Ta se pozná hlavně tak, že přestaneme mluvit :-)


Docházíme do Folbacenu a hledáme albergue. Všude je plno. Štěstí se na nás usměje v kostele, jedna místost, kde jsou palandy, už je sice plná také, ale mají tam ještě jednu s matracemi na zemi. Bereme to.
Příspěvek je dobrovolný a večer se podává večeře, kterou máme společnými silami uvařit. Sprchujeme se a poprvé pereme, pak jdeme na mši, kterou vede Ind!
Andy je hotová, bolí ji puchýře, balí se do spacáku a v mžiku spí. Je potřeba začít vařit večeři, ale všichni buď spí, nebo jsou někde rozutečení. Takže vařím já s hospitalerou z Německa. Děláme špagety se zeleninou. Povedly se.
Po večeři se jdeme projít ven. Vyšší nadmořská výška je znát, je docela chladno. Krmíme koťata a fotíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama