Devátý den

12. července 2011 v 21:13 |  Camino Francés
Monasterio de Samos - Ferreiros - 26 km
Snídáme z vlastních zásob a jdeme sundat vyprané prádlo. Bohužel zjišťujeme, že neuschlo. Co se dá dělat, přiděláváme si ho kolíčky na krosny a vyrážíme. Je chladno, jdeme v kalhotách a dlouhých rukávech. Cesta je pěkná, přes pole, lesy a malé vesničky s břidlicovými ploty podél zahrádek.
Jak jsme předpokládaly, honíme se se Španělkama, i když všichni děláme jako že nic. Vedeme, ale míjíme šipku a jdeme někam mezi pole. Když dlouho nevidíme žádné značení, ptáme se pána na traktoru, jestli jdeme správně do Santiaga. Vysmál se nám :-)

Tak jsme se vrátily a začaly stíhat holky, které nám mezitím utekly. Doháníme je za chvíli, jedna z nich má nějaký problém, kulhá a tak jí druhé dvě nesou věci. Když je míjíme, jedna z nich nás osloví. A tak začalo přátelství, které trvá dodnes :-)
Začínáme si povídat, dozvídáme se, že jsou z nějakého městečka u Madridu, jedna je trenérka a rozhodčí basketbalu a druhá ještě studuje, jinak bývalá hráčka basketbalu a nyní je cvičitelka aerobiku. Ta třetí, zraněná, se s námi nějak nechce bavit (od těch prvních víme, že dělá nějakou asistentku). Nabízíme pomoc s nesením krosny ale nechtějí, prý za chvíli dojdeme do vesnice a tam zavolají taxi. Stalo se, jak řekly a Pupenda (tak jsme si jí překřtily kvůli jejímu vzhledu) odjela napřed na albergue.
My s Cristinou a Loli pokračovaly za družného hovoru dále. Po dojití jsme zjistily, že albergue už je plné, ale o kousek dál jsme našly restauraci, která jednu místnost propůjčovala bezplatně na přespání poutníkům. Byly tam matrace, záchod i sprcha, takže paráda.
V baru jsme si pak společně daly skvělou večeři a víno, Pupenda se distancovala, evidentně naštvaná, že se holky baví s námi a ne s ní. Byla fakt protivná, druhý den si pro ni naštěstí přijeli rodiče a odvezly jí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama