Jedenáctý den

12. července 2011 v 21:57 |  Camino Francés
Palas del Rey - Arzua - 27 km
Vstáváme v sedm a jdeme na snídani do baru. Nejdeme nijak rychle, přesto nám cesta rychle utíká. Procházíme krásnými eukalyptovými lesy. Po čtrnácti kilometrech docházíme do Melide. V tomto městě se spojuje Camino frances s Camino primitivo. Jinak je Melida vyhlášená díky chobotnicím, které tu vaří v každé restauraci. To jsme musely ochutnat. Namátkově vybíráme jednu restauraci a objednáváme porci pro čtyři. Za chvíli nám donesli velký dřevěný tác a hromadu chapadel posypaných červenou paprikou, nakrájených na kousky. A k tomu chleba. Andy se na to moc netváří, ale mě to moc chutná.

Na doporučení holek si v krámku vedle kupujeme likér Orujo (likér z peciček hroznového vína), je výborný, něco na způsob Baileys.
Chtěly jsme přespat v Ribadisu, ale bylo plno, tak pokračujeme dál. Poměrně pomalu, holky bolí kolena a Andy prsty s puchýři.
Docházíme jsme do většího města Arzua a hledáme albergue. Holky to po chvíli vzdávají a jdou do hostelu, my pokračujeme v hledání. Dalo nám to zabrat, ale nakonec jsme ho našly a byla to opět tělocvična. Měla stát tři Euro, ale nikdo tam nebyl, tak jsme spaly zadarmo.
Andy odmítá kamkoliv jít, tak jdu na nákup sama. Vracím se s masovým koláčem empanadou. Večeříme, pozorujeme šrumec v tělocvičně, popíjíme Oruju a usínáme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama