Sedmý den

12. července 2011 v 19:53 |  Camino Francés
Pereje - O Cebreiro - 25 km

Spíme do 6:15 a tak vycházíme poslední. Je celkem zima a občas mrholí. Cesta až do Pradely stále mírně stoupá. Následuje prudké klesání do Trabadela a pak jdeme dalšách jedenáct kilometrů po trochu zvedlé rovině. Cesta vede celou dobu po silnici. Dostáváme hlad a tak se ve vesničce Vega zastavujeme v pekárně a dáváme si úžasný croissant a kávu s mlékem. Překvapuje nás, že nám croissant servírují s vidličkou, jí se s ní dost špatně. Přemýšlíme o tom, co nás ještě čeká, dnešní etapa má být tou úplně nejtěžší na celém caminu.

Za Hospital inglés to začíná, cesta se zvedá skoro do kolmé polohy. Je to fakt docela záhul. Naštěstí je pořád dost zima, tak se ani moc nepotíme. Potkáváme kluka z Korey, jde skoro stejným tempem jako my, tak tvoříme tříčlennou skupinku. Když nás bude víc, nebudeme se bát kopce nic :-)
Chvílemi jdeme úplně v předklonu, ale zase je pěkně vidět, jak nám naskakují výškové metry. Potřebujeme se dostat do 1300 m.
Přicházíme do Laguna de Castillo, což je poslední vesnice v provincii León. Takže jsme právně vstoupily do Galicie!
Fotíme se u pěkného patníku, oznamujícho tuto skutečnost.
Na Cebreiro dorážíme v jednu. Albergue, pěkná nová budova, je jěště zavřené a před ním fronta. Fouká ledový vítr a tak na sebe postupně navlékáme vše, co máme. Přesto se za chvíli klepeme zimou. Ještě že už otevřeli, brzy by z nás asi byly rampouchy. Platíme tři Eura a jdeme do sprchy. Naproti nám má postel Brazilec, leží a čte si Vojnu a mír od L.N. Tolstoje. Padá nám brada - to se tahá s takovou bichlí? Později se dozvídáme, že jde navíc kompletní francouzskou cestu. Hmm....
Jdeme si prohlédnout vesnici, je nádherná. V kostele si kupujeme credenciály. Všude jsou kulaté kamenné domky se slaměnými střechami, říká se jim "pallozas".
V malém obchůdku kupujeme bagetu, sýr a víno a po večeři jdeme spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 8. května 2012 v 9:44 | Reagovat

Také jsem šel stejnou trsu. mám podobné zážitky. Jen jsem si do dneška myslel, že Vojna a mír je od Lva Nikolajeviče Tolstého. :-)

2 Andrea Andrea | 15. května 2012 v 21:13 | Reagovat

No to je pravda! :-| Takze opraveno, diky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama