Šestý den

12. července 2011 v 19:23 |  Camino Francés
Ponferrada - Pereje - 30 km (včetně bloudění)
Dnes ráno všichni vstávali mezi pátou a šestou, my o něco později, ale podařilo se nám vyrazit lehce po sedmé a to jsme i snídaly. Prvních 16 kilometrů bylo perfektních, skoro rovina, šlo se nám krásně. Pak se objevily dva kopečky a začalo být strašné vedro, šly jsme vinicemi bez trochy stínu. Udělalo se mi špatně a tak jsme šly pomalu.


Hodně poutníků zůstalo ve Villafranca de Bierzo, nádherném městečku z 11. století. My se tam jen rozhlédly a šly dál. Hned za městem začalo prudké šestikilometrové stoupání ve kterém jsme ztratily šipku a dost jsme si zašly. Já z toho byla na mrtvici, byla jsem hrozně unavená. To Andy najednou ožila a zrychlila. Nechápala jsem. Prý si našla tempo a správně dýchá, buzerovala mne pak slovy "levá, pravá, levá, pravá, dýchej si!". Myslela jsem, že jí uškrtím :-)

Na albergue jsme dorazily až ve čtyři, bylo už plné. Nejdříve se tvářili, že už nás neubytují, nakonec nás ale nechali na půdě na matracích. Za 6 Euro na osobu.
V okolí nebyl žádný obchod, tak jsme šly na večeři do baru. Měly jsme těstoviny, kotletu s brambory, čokoládový krém a víno. To vše za 11 Euro.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama