Stravování

5. července 2011 v 23:08 |  Rady&Tipy
Většina ubytoven je vybavena kuchyňkou, některé nově otevřené albergue dokonce velmi moderní - k využití je například indukční varná deska, mikrovlnka a lednice. S takovými jsme se setkávaly hlavně v Portugalsku. Řada poutníků kuchyňky hojně využívá, přece jen to vychází levněji, než každodenní stravování v restauracích. Ve větších městech bývají dobře zásobené supermarkety (supermercado) s cenami podobnými jako v ČR (v Portugalsku je vše o dost levnější než ve Španělsku), ve vesničkách bývají alepoň malé obchůdky vybavené základními potravinami (bývají dražší než supermarkety). Někdy se ale stane, že v místě ubytování není možnost nákupu žádná a tak nezbývá, než zajít do místního baru či restaurace. Restaurace po cestách jsou na poutníky připraveny, nabízejí speciální poutnická menu (menu del dia, menu de peregrinos), jehož cena se pohybuje od 5 do 12 Euro. Takové menu obsahuje vždy dva chody, někdy i dezert a vodu nebo víno. Porce bývají dost vydatné, na francouzské cestě jsme se z jednoho menu najedly v pohodě ve dvou.

Jinak je průměrná cena jednoho chodu v restauraci cca 10 Euro, láhev standardního vína stojí většinou 3-4 Eura. Většina barů po francouzské cestě nabízí tzv. Tapas, jedná se o malé porce jídla, které se spolu kombinují a k nim se nejčastěji popíjí červené víno (vino tinto). Porce tapas vypadá třeba jako malý talířek s nakrájenou klobásou (chorizo), sušenou šunkou (jamon serrano), sýry (queso), olivami (aceitunas), španělskou omeletou (tortilla), malou porcí salátu (ensalada), nebo mořskými plody (mariscos). Cena za jednu porci se podle druhu a velikosti pohybuje od 3 do 6 Euro.

Možnost vaření i restaurace jsou většinou využívány až na večeři, oběd většina poutníků odbývá svačinou po cestě, kterou si připraví ráno, nebo si po cestě v baru zakoupí sendvič (bocadillo). Cena sendviče (dělá se nejčastěji se sýrem, šunkou, sušenou šunkou nebo španělskou omeletou - tortilla) kolísá podle místa a náplně od cca 2 do 4 Euro a jeden sendvič k obědu je plně dostačující, vetšinou se totiž jedná o půlku bagety (pan).
Snídá se buď na ubytovnách, ale protože řada poutníků vyráží na cestu třeba už v šest ráno, staví se pak většinou na snídani v nějakém místním baru. I ty s poutníky počítají a tak mívají otevřeno už od sedmi ráno a nabízí kávu, čerstvý džus, croissanty, tousty a podobně. Pro srovnání cen ve Španělsku a Portugalsku jeden snídaňový příklad - káva s mlékem (cafe con leche) ve Španělsku 1,50-1,80 Euro, v Portugalsku 0,60 - 0,80 Euro, croissant ve Španělsku 1-1,20 Euro, v Portugalsku 0,60-0,80 Euro.
Španělskou specialitou jsou pak tzv. Churros - vroubkované deseticentimetrové tyčinky z těsta smažené ve vroucím oleji. Ty se jedí nejčastěji s horkou čokoládou, do které se namáčejí. Takováto snídaně vyjde na 2,80-3,50 Euro a k sehnání je spíše ve větších městech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama