Třetí den

12. července 2011 v 15:04 |  Camino Francés
Villadangos del Párano - Astorga - 27 km
Dnes nás čeká delěí etapa, vstáváme v 6 hodin. Z noci si moc nepamatuji, ale cítím se dobře, naštěstí.
Vyrážíme v 7:20.
Jdeme zase po silnici, naštěstí ne moc dlouho. Troubí na nás hodně aut a řidiči mávají. To je milé. Většina dnešní etapy vede mimo silnici, hlavně po polních cestách. Cesta se mírně svažuje a my docházíme do krásného středověkého městečka Orbigos. Jsou tu krásné kamenné baráčky a úzké uličky. Nádherný je také kamenný most. Zastavujeme na kávu.


Za Orbigosem jdeme ještě chvíli po rovině, pak se objevují první kopečky. Všechno nás bolí.
Dobíhá nás hubený vytáhlý mladík. Ital ze Říma. Potkáváme se s ním až do Santiaga. Na chvilku zvolnil své rychlotempo, aby prohodil pár slov. Je na cestě už 14 dní. Když kontrujeme tím, že my teprve od včerejška, upozorňuje nás na to, že první 3-4 dny jsou nejhorší /líčí nám, co vše a v jakých intervalech nás bude bolet/, pak už si prý tělo zvykne.
Doufejme, že má pravdu. Nejraději bych odhodila batoh do příkopu.
Zase je vedro a krajina je vyprahlá. Potkáváme nějakou restauraci s automatem na nápoje, tak do sebe lijeme colu. Jen to syčí.
Jdeme dál a u točitého mostu potkáváme skupinku tří španělských teenagerů. Mají tenisky s úplně rovnou podrážkou. V duchu se šklebíme, ti asi daleko nedojdou.
Docházíme do Astorgy, na albergue je to trochu do kopce. Vlečeme se jak šneci, máme dost. Konečně jsme ubytované (á 4 Euro). Ubytovna je zase moc pěkná. Po sprše (ta se pomalu stává nejsvětlejším okamžikem dne) nazouváme sandály abychom vyrazily do města. V tom docházejí Španělé, vypadají úplně odrovnaně. Stříkají si na nohy nějaký chladivý sprej a ošetřují puchýře. Belhají se po pokoji.
Vypadají, že snad zítra vůbec neodejdou.
Všichni chodí ve vietnamkách. Při pohledu na své těžké turistické sandály jim závidím.
Astorga je nádherná. Procházíme ji, navštevujeme katedrálu, fotíme a kupujeme jídlo.
Spát jdeme brzy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama