Třináctý den

12. července 2011 v 22:46 |  Camino Francés
Arca do Pino - Santiago de Compostela - 20 km

Bohužel nám poprchávalo i v poslední etapě. Nikdo to už ale nevnímá, všichni sledujeme jen patníky se vzdáleností do Santiaga, která se pomalu blíží k nule.
Cesta se zase mírně vlní a my spěcháme kupředu. Stoupáme na Monte Gozo, kde je zajímavý památník a obří albergue.
Hodně poutníků zde zůstává, ale my chceme více do centra, tak jdeme dále. Klesáme dolů a před námi se objevuje první cedule s nápisem Santiago. Všichni se u ní s vítěznými gesty fotíme. Už bychom chtěly vidět katedrálu, ale čeká nás ještě průchod městěm, který se zdá být nekonečný.
Konečně se před námi vynořuje. Je nádherná a my jsme z toho dojaté. Pocity po příchodu se ani nedají popsat. Je to radost i smutek. Radost z toho, že jsme to dokázaly, smutek z toho, že něco končí.

Jdeme do poutnické kanceláře, dostáváme razítka a certifikát o absolvování cesty. Pak se na chvíli rozcházíme, holky chtějí hotel, my jdeme na albergue. Jediné, kde jsou ještě volná místa (kromě Monte Gozo) je Seminarion Menor. Platíme dopředu dvě noci (48 Euro), v Santiagu je možné zůstat v jednom albergue více než jednu noc.
Po sprše a krátkém odpočinku se opět scházíme s holkama a couráme po městě, pak jdeme na slavnostní večeři.
Dnešní den se moc vydařil! Usínáme s úsměvy na rtech.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SergiooF SergiooF | E-mail | 17. ledna 2017 v 9:18 | Reagovat

I found this page on 13th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama