Zahájení cesty

12. července 2011 v 14:30 |  Camino Francés
Po dvou letech jsme se konečně dostaly k tomu, abychom napsaly reportáž z naší francouzské cesty.
Bohužel jsme našly jen pár útržků poznámek, takže to bude složité lovení v paměti.
Před cestou jsme si nakoupily nějaké knižní průvoce a knížky o Caminu, jako například Svatojakubská cesta severním Španělskem do Santiaga de Compostela, Turistický průvodce po poutní cestě do Santiaga de Compostela, nebo Musím jít dál od Františka Lízny. Sloužily ale jen jako příprava na cestu, nechtělo se nám s nimi tahat a tak jsme si jen ofotily pár stránek k etapám naší cesty.
Rozhodly jsme se jít z Leonu a to kvůli práci. Mohly jsme si vzít jen dva týdny dovolené a to odpovídá zhruba 300 kilometrům trasy.


1.den
V sobota 11. 7. odlétáme z Prahy a o tři hodiny poté přistáváme v Madridu. Z letiště se přesouváme metrem na zastávku Chamartín na vlakové nádraží (metro za 2 Euro), odkud nám druhý den v 6:50 jede vlak do Leonu. Jízdenky na vlak jsme si koupily dopředu po internetu přes www.renfe.es. Pro dvě osoby vyšly na 860 Kč. Prozkoumaly jsme nádraží (Andy hlásá, že je tam tolik policajtů, že by nám každý mohl hlídat jednu ponožku:-)), daly si večeři, prošly se po okolí a pak si našly lavičku na noc. Nechtělo se nám na těch pár hodin někde hledat ubytování. Noc byla v pohodě, jen jednou nás kontrolovali policajti :-)
Vysvětlily jsme, že čekáme na vlak a bylo to OK, ani nechtěli doklady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama